STN CM UJ

Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CM


Kliknij tutaj

PTSF UJ CM

Polskie Towarzystwo
Studentów Farmacji
Uniwersytetu Jagiellońskiego –
Collegium Medicum


Kliknij tutaj

AZS CM UJ

Klub Uczelniany AZS
Collegium Medicum UJ


Kliknij tutaj

PTSS KRAKÓW

Polskie Towarzystwo
Studentów Stomatologii
UJ CM w Krakowie


Kliknij tutaj

IFMSA-Poland Oddział Kraków

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny
IFMSA-Poland


Kliknij tutaj

STDL UJ CM

Studenckie Towarzystwo
Diagnostów Laboratoryjnych
UJ CM w Krakowie


Kliknij tutaj

Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CMlogostn

Studenckie Towarzystwo Naukowe zrzesza Studentów wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i rozwijaniem umiejętności poprzez działalność w ramach Studenckich Kół Naukowych, tworzonych przy Klinikach, Katedrach i Instytutach UJ CM.

STN wspiera i koordynuje działania Kół, organizuje warsztaty i konferencje naukowe, prowadzi współpracę z innych Organizacjami o podobnych celach, umożliwia uzyskanie dofinansowania udziału Studentów UJ CM w konferencjach naukowych, co pozwala na zaprezentowanie swojego dorobku naukowego na forum ogólnopolskim i międzynarodowym. Każdy student z pewnością odnajdzie SKN odpowiadające jego zainteresowaniom, dające możliwość ich rozwoju oraz postawienia pierwszych kroków w kierunku kariery naukowej. Dzięki działalności w SKN Studenci zyskują możliwość starania się o dodatkowe stypendia naukowe i granty. O przyznaniu stypendium czy zagranicznych praktyk wakacyjnych mogą decydować punkty zdobyte właśnie za działalność naukową.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do dołączenia!


Facebook


Globe

Klub Uczelniany Akademickiego
Związku Sportowego UJ CMazs1

Klub Uczelniany AZS Collegium Medicum UJ to organizacja zrzeszająca wszystkich pasjonatów sportu studiujących na naszej Uczelni. Prowadzimy wiele sekcji, zarówno rekreacyjnych jak i sportowych. Reprezentujemy naszą Alma Mater podczas licznych zawodów sportowych zaliczanych do: Akademickich Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Małopolski oraz Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych.

Ponadto organizujemy cykliczne turnieje oraz zawody sportowe dla naszych studentów i pracowników takie jak Puchar Prorektora UJ ds. CM w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, Zawody Pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady SMO i inne. Jeżeli nie znaleźliście w naszej ofercie sekcji, która was interesuje, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby ją otworzyć. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych studentów to wszystko da się załatwić. Zapraszamy i zachęcamy do działania, w końcu sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch!

Gdzie nas znaleźć?


Facebook


Globe

IFMSA-Poland Oddział Krakówifmsa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland – jest największą organizacją zrzeszającą studentów uczelni medycznych na całym świecie, działanie skupia sie na kilku głównych Programach Stałych, które stanowią podstawę działania organizacji.

Są to: Edukacja Medyczna, Zdrowie Publiczne, Zdrowie Reprodukcyjne, Prawa Człowieka i Pokoju, Praktyki Kliniczne oraz Wymiany Naukowe. IFMSA-Poland zajmuje się przeprowadzaniem akcji edukacynych (i nie tylko) o różnorodnej tematyce zarówno dla uczniów w szkołach, mieszkańców Krakowa i okolic, czy też dla Koleżanek i Kolegów ze studiów. Aktywny udział i zaangażowanie w Organizacje daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy, zdobyciu umiejetności miekkich, a także wyjechania na wymianę lub praktyki zagraniczne, które stanowią świetną przygodę i okazję do poznania nowych ludzi na całym świecie!

Chcesz rozpocząć swoja przygodę? Zajrzyj na nasz fanpage oraz stronę internetową! Znajdziesz nas w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym WL UJ CM w pokoju 001.


Facebook-f


Globe

Polskie Towarzystwo Studentów
Farmacji UJ CM w Krakowieptsf_ujcm

PTSF UJ CM to organizacja studencka i jednocześnie krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji – niezależnego stowarzyszenia zrzeszającego studentów oraz absolwentów farmacji z całej Polski. Prężnie działamy na wielu różnych poziomach, skupiając się na wspieraniu samorozwoju naszych członków, promowaniu zdrowego trybu życia, a także na integracji środowiska farmaceutycznego. Organizujemy konferencje naukowe, szkolenia, akcje profilaktyczne (naszym sztandarowym projektem jest odbywające się 2 razy do roku “Skonsultuj z Farmaceutą”), akcje charytatywne czy warsztaty umiejętności miękkich. Należymy również do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji (EPSA) oraz Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji (IPSF), co umożliwia członkom wyjazd na praktyki zagraniczne czy uczestnictwo w międzynarodowych zjazdach. Naszej działalności przyświeca hasło: “Dzisiaj tworzymy farmację jutra”.


Facebook-f


Globe

Polskie Towarzystwo Studentów
Stomatologii UJ CM w Krakowie


smok

PTSS czyli Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii założone zostało w celu zrzeszenia studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, stażystów i młodych lekarzy dentystów z całej Polski. Jako PTSS jesteśmy członkiem rzeczywistym IADS (International Association of Dental Students) oraz EDSA (European Dental Students Association) co daje nam możliwości współpracy międzynarodowej z uczelniami z zagranicy i udziału w wielu projektach (np. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, Niebieskie Usta).

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

WARSZTATY I SZKOLENIA

Jako krakowski oddział PTSS podejmujemy współpracę z wieloma firmami by organizować różnorodne warsztaty i szkolenia dla naszych członków. Pozwalają one na zdobywanie wiedzy i umiejętności wykraczających poza te zdobywane na zajęciach, co owocuje łatwiejszym startem i lepszą znajomością nowoczesnych technik podczas rozpoczynania własnej praktyki po zakończeniu studiów.

KONFERENCJE

Oddziały PTSS w całej Polsce co roku organizują konferencje naukowe, podczas których uczestnicy mają okazję wysłuchać ciekawych wykładów ze specjalistami w danych dziedzinach oraz wziąć udziału w warsztatach praktycznych oraz teoretycznych, które zwiększą zasoby wiedzy oraz umiejętności przyszłego lekarza dentysty. Nasze ogólnopolskie spotkania zwieńczone są wieczornymi integracjami 😉

PROFILAKTYKA

Dużym obszarem naszej działalności jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki w stomatologii. Nie tylko dbamy o to, by nasi pacjenci mogli przez wiele lat cieszyć się własnym pięknym i zdrowym uśmiechem, ale również uświadamiamy ich na temat zdrowia jamy ustnej w kontekście chorób nowotworowych jamy ustnej (Akcja Niebieskie Usta) i wielu innych indywidualnych potrzeb i przypadków.

WYJAZDY

Jako członkowie PTSS możemy uczestniczyć w międzynarodowych wymianach, zobaczyć jak wygląda życie i nauka w innych państwach oraz nabyć nowe umiejętności i poznać wiele ciekawych osób, z którymi wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

PTSS organizuje również wyjazdy na wolontariat do odległych krajów, podczas których niesiemy pomoc tym, którzy na co dzień nie mają łatwego dostępu do specjalistycznej opieki lekarzy dentystów. 

JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/ptsskrakow/ oraz polubienia strony https://www.facebook.com/ptsskrakow/ , na których na bieżąco udostępniamy wszystkie informacje dotyczące naszej działalności.

Aby zostać członkiem PTSS należy wypełnić deklarację oraz uiścić opłatę członkowską.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów kierunku lekarsko-dentystycznego!


Facebook


Globe


Instagram

Studenckie Towarzystwo
Diagnostów Laboratoryjnych UJ CM w Krakowie


stdl

Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UJ CM jest organizacją studencką działającą w 11 miastach w całej Polsce – wszędzie tam, gdzie realizowany jest kierunek Analityka medyczna. 

Jest to organizacja studencka, która ma na celu przede wszystkim promowanie kierunku Analityka Medyczna na różnych płaszczyznach. Organizujemy akcje charytatywne oraz profilaktyczne, mające na celu uświadamianie społeczeństwa, kim jest Diagnosta Laboratoryjny. Szególnie lubimy wydarzenia, które odbywają się co roku, m.in. „PanDa Kropelkę”- akcja promująca krwiodawstwo. Członkowie STDL mają możliwość uczestniczenia w ogólnpolskich debatach, szkoleniach, zjazdach i konferencjach.  Jest to również świetna okazja poznać ciekawych ludzi.

Po więcej informacji zapraszamy na facebooka lub do kontaktu: stdl@cm-uj.krakow.pl.


Facebook


Instagram