Wydarzenia organizowane przez
Wydziałową Komisje Kultury

Medykalia Krakowskie

Swoiste juwenalia Collegium Medicum, które skupiają sie wokół koncertów współorganizowanych z Fortami Kleparz. Grały już takie gwiazdy, jak: Organek, Nosowska, LemON, Kaliber 44 itd. jest to okazja do posłuchania studenckich zespołów i artystów. Medykalia zawsze rozpoczynają sie Tramwajem Zwanym Pożądaniem organizowanym przez IFMSA-Poland Oddział Kraków który rusza z Bieżanowa na Nowy Kleparz bawiąc i edukując jednocześnie. Oprócz tego następnego dnia na terenie Zespołu Domów Studenckich na Prokocimiu odbywa się turniej siatkówki oraz kino plenerowe dla studentów UJ CM. Całość kończy się w jednym z krakowskich klubów.

Marcowe Słońce

Wraz z początkiem wiosny studenci udają sie w tatry aby odpocząć od smogu, hałasu i książek. W trakcie wyjazdu jest możliwość pojechania na termy bądź do Zakopanego. Kulminacyjnym punktem jest przebierana impreza z motywem przewodnim wydarzenia.

Rajd Eskulapów

Tradycja tych wyjazdów sięga lat 70. XX w., niestety zostało ono zapomniane i dopiero na początku XXI w. powróciło na Collegium Medicum. Rajd co roku organizowany jest w inne pasmo górskie, przeważnie na przełomie września/października. Podczas wydarzenie uczestnicy idą wcześniej wybraną przez siebie trasą (krótką, średnia lub długą) przez dwa dni dochodząc do wspólnego punktu końcowego – ośrodka gdzie wszyscy mogą się zintegrować i podzielić przygodami z trasy.

Bal Collegium Medicum

Jest organizowane we współpracy 3 Wydziałówek UJ CM. Pierwsze wydarzenie powstało w 2019 roku i cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród Studentów jak i władz UJ CM. Bal jest świetna okazja do integracji studenckich środowisk medycznych na Collegium Medicum oraz wspaniałym czasem do świętowania karnawału i zapomnienia na jedną noc o troskach i trudach studenckiego życia…

fot. Grzegorz Lipski
fot. Maciej Talar
fot. Maciej Talar
fot. Maciej Talar
fot. Dorota Grzegorczyk