Plan XXXII Rajdu Farmacji

Apr 20th 2010, 21:18 | Wydział Farmaceutyczny | Administrator

Zbiórka pod wydziałem Farmaceutycznym (Medyczna 9) 600

Trasa Długa


Dzień pierwszy

Start ze Szczawnicy przez Przehybę i Niemcową do stanicy ZHP w Kosarzyskach na Nocleg.

Dzień drugi:

Z Kosarzysk przez Piwniczną do schroniska na hali Łabowskiej.

Dzień trzeci:

Głównym Szlakiem Beskidzkim przez Jaworzynę Krynicką na Metę w Gospodarstwie Agroturystycznym "Rumcajsówka"

Trasa Krótka


Dzień Pierwszy:

Start: Rytro Parking pod zamkiem do schroniska na Hali Łabowskiej na Nocleg

Dzień Drugi:

Czerwonym szlakiem, do Jaworzyny Krynickiej

Dzień Trzeci

Zejście do Muszyny-Złockie na Mete w Gospodarstwie Agroturystycznym "Rumcajsówka"

mapka google: /www.miejsce.info/m/pl/m7kKgdY

Poradnik co zabrać i dlaczego:

Pakując plecak (tak, właśnie PLECAK, a nie np. torbę turystyczną) zawsze zadaj sobie trzy pytania:  • Czy mam się w co ubrać?

  • Czy mam co i czym jeść?

  • Czy mam w czym spać?

  • Ewentualnie: Czy mam czym się leczyć?

W ten sposób udaje się uniknąć większości przykrych niespodzianek na górze. Jeżeli nie wiesz co ubrać, ubierz się możliwie ciepło i wielowarstwowo. Zamiast kożucha weź kurtkę i polar. Kurtkę zdejmiesz pewnie na pierwszym podejściu, kiedy zrobi się gorąco, a ubierzesz kiedy zatrzymasz się na postój. Jeżeli masz do wyboru kurtkę z Gore XCR i Supratex5000 to jesteś profesjonalistą, albo skończonym burżujem. W obu przypadkach możesz oszczędzić sobie czytania. Nieoceniona w górach jest bielizna oddychająca, czyli taka która odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Dzięki niej nie poczujesz dreszczu zimna na plecach ubierając plecak po kilku minutach wypoczynku. Najtańszą koszulkę „termo” można kupić już za około 30 zł (np. w Decathlonie)Przydatnym gadżetem są ochraniacze na spodnie zwane z niewiadomych powodów „stoptutami” lub "stuptutami". Ceny w sklepach turystycznych zaczynają się od 40 zł.

Jedzenie jest oczywiście dowolne, ale szczerze polecam „śniadanie mistrzów”: tuńczyk + kukurydza. Potężna dawka białka, która dostarczy sił od śniadania do późnego obiadu. W schronisku możecie kupić jedzenie, którego nie ma cenie wyjazdu, ale jest dość drogie. Lepiej wynieść na plecach np. kilka bułek, kabanos i coś do chleba.Przy braku funduszy za gorący posiłek może posłużyć zupka chińska (z Radomia lub z kurczaka). Słodycze pod każdą postacią bardzo przydadzą się w trasie jako szybka przekąska. Koniecznie weź ze sobą wodę! Przynajmniej 2 litry na weekendowy wyjazd. Najlepszym wariantem jest woda niegazowana.Jeżeli chodzi o spanie, ZAWSZE bierz ŚPIWÓR. Lepiej wnosić na górę nawet 30–letniego grata z Polsportu, czy Legionowa, niż marznąć w nocy pod warstwą koców.Weź latarkę. Najlepiej czołową – z Castoramy za 40 zł, lub Petzla, czy podobnej dobrej firmy – od 70 zł za dwie diody.

Nie zapomnij o mapie, polecam wersje laminowane są trochę droższe ale znacznie bardziej żywotne.

Więcej informacji Rajdowicze dostaną na maila.

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH na metę Rajdu!!! Przewidujemy imprezę integracyjną z nagrodami:)

W razie wątpliwości- tel. 502 178 595