STUDIUJ ZA GRANICĄ: Targi Międzynarodowej Mobilności Studenckiej

Jan 16th 2010, 14:56 | Archiwalne | Administrator

20 stycznia w Krakowie odbędą się Targi Międzynarodowej Mobilności Studenckiej organizowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studenci, którzy planują wyjazd zagraniczny lub chcą studiować na stypendium za granicą, będą mogli dowiedzieć się dokąd mogą wyjechać, gdzie szukać stypendiów i jak się przygotować do tego typu wyjazdów.

Celem targów jest promowanie mobilności międzynarodowej wśród uczniów i studentów uczelni krakowskich, dostarczenie im wiedzy na temat międzynarodowych programów wymian studenckich, stypendiów międzynarodowych i studiów na uczelniach za granicą.

Aby zapewnić kompleksowy dostęp do informacji przygotowany został całodzienny program targów ze stoiskami kilkunastu wystawców i kilkoma godzinami prezentacji, wykładów i dyskusji w sali seminaryjnej. W programie między innymi: spotkania z przedstawicielami ambasad i funduszy stypendialnych, wykłady na temat stypendiów zagranicznych i wolontariatu europejskiego, konkursy z nagrodami.

Targi odbędą się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 35. Program i informacje o targach można znaleźć pod adresem: www.targimobilnosci.pl.