PAUeczka czyli dyskusje studentów, młodych naukowców, od medyków po filozofów o wszystkim co ciekawe

Nov 30th 2011, 00:18 | Archiwalne | Administrator

W pierwsze środy miesiąca, w Auli Polskiej Akademii Umiejętności spotykają się studenci i doktoranci wszystkich dziedzin żeby posłuchać i dyskutować o aktualnościach świata nauki, swoich projektach badawczych, wszelkich tematach z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, sztuki czy medycyny.
Gorąco zapraszamy wszystkich ciekawych świata, chętnych do dyskusji, jak i tych, którzy sami chcieliby w przyszłości zaprezentować zagadnienia ze swojej dziedziny.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7.12.2011r. o godz 18.00. A podczas niego:

Andrzej Mądro. "Nowe media w muzyce polskiej". Akademia Muzyczna w Krakowie.
Michał Eckstein. "(Zbyt) szybkie neutrina". UJ Kierunek matematyka.
Katarzyna Wawrzycka. „Między mitem a medycyną- próba przyporządkowania legendarnym postaciom, takim jak wilkołaki, syreny czy elfy znanym współczesnej nauce jednostek chorobowych”. CM UJ Kraków.

Załączamy również zaproszenie piora Prof. dr hab. Andrzeja Szczeklika:

Koleżanki i Koledzy,

Zapraszam na kolejne spotkanie PAUeczki Akademickiej, które tradycyjnie odbędzie się w Auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 - w środę 7 grudnia 2011 r. o godzinie 18:00.

PAUeczka jest aktywnie działającym od trzech lat stowarzyszeniem młodych ludzi szczególnie zainteresowanych nauką i twórczością. Spotykają się oni regularnie co miesiąc na swobodnych, w gorącej atmosferze prowadzonych dyskusjach o zróżnicowanej i szerokiej tematyce.

Jest inicjatywą adresowaną zwłaszcza do studentów, asystentów i doktorantów wszystkich uczelni i kierunków studiów.

Zamiarem PAUeczki jest przede wszystkim pobudzić wymianę myśli, przedstawić plany badawcze, podejścia do rozwiązywania problemów, ale także – w równym stopniu – wzniecić dyskusję na tematy szersze: o Polsce, o powiązaniach nauki ze sztuką, literaturą czy poezją, o percepcji muzyki czy malarstwa.


Dołączam zaproszenie wraz z programem najbliższego spotkania.
V-Prezes Polskiej Akademii Umiejętności
Prof. dr hab. Andrzej Szczeklik