Międzynarodowy konkurs EF Global Intern

Mar 20th 2013, 21:33 | Komisje Samorządu |

STUDENCIE, ZAWALCZ O MIĘDZYNARODOWĄ KARIERĘ.
TRWA KOLEJNA EDYCJA KONKURSU EF GLOBAL INTERN.

Do 31 marca studenci z całego świata mogą zgłaszać swój udział w globalnym konkursie organizowanym przez EF Education First. Na zwycięzcę czekają sześciomiesięczne praktyki odbywające się w dwóch państwach. Globalnym partnerem konkursu jest ERASMUS Student Network. Lokalny etap w Polsce wspiera British Council.

Do wygrania są praktyki, które rozpoczną się trzema miesiącami spędzonymi w jednym z 50 biur EF zlokalizowanych na całym świecie. Wybór biura należy do zwycięzcy. W dalszej kolejności laureat EF Global Intern wybierze się do Brukseli, by odbyć praktyki w siedzibie głównej ERASMUS Student Network.

Co trzeba zrobić, by stanąć do walki w EF Global Intern? W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie www.ef.pl/globalintern i przedstawić swoje CV. Na dalszym etapie trzeba nakręcić krótki film, który przekona internautów do oddania głosu na jego autora. Na zgłoszenie swojej kandydatury studenci mają czas do 31 marca. W tym czasie internauci z całego świata mogą oddawać głosy na swoich faworytów. 12 kwietnia zostaną wyłonieni laureaci z poszczególnych państw, którzy zawalczą miedzy sobą o główną nagrodę. Zeszłoroczna laureatka EF Global Intern, Maria Chiara, odbyła podróż od Bostonu przez Miami po Santa Barbarę. Dokąd wyjedzie tegoroczny laureat, okaże się już 10 maja.

Partnerzy Konkursu:

British Council - ufunduje zdobywcom pierwszego i drugiego miejsca polskiego etapu konkursu test z języka angielskiego, IELTS, przeznaczony dla osób chcących studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym oraz służący do celów emigracyjnych. IELTS jest najpopularniejszym testem tego typu na świecie – zdaje go ponad 1.7 miliona osób rocznie. Jest on uznawany przez ponad 7.000 instytucji w 120 krajach, w tym przez wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii i ponad 3000 instytucji edukacyjnych oraz programów uczelnianych w USA.

Erasmus Student Network - jest jednym z największych stowarzyszeń studenckich w Europie. ESN jest obecny w ponad 420 uczelniach w 35 krajach i oferuje usługi dla ponad 160,000 wymian studentów. ESN działa na rzecz stworzenia bardziej mobilnego i elastycznego środowiska edukacji poprzez wspieranie i rozwój wymiany studentów z różnych poziomów i zapewnienie międzykulturowego doświadczenia również tym studentom, którzy nie mają dostępu do zagranicznych placówek.


Więcej informacji: http://www.ef.pl/campaign/globalintern/