Gra Miejska Totalny Kosmos

Apr 25th 2011, 16:37 | Domy Studenckie UJ CM w Prokocimiu |

Prawie 6 godzin trwały w sobotę 16 kwietnia poszukiwania gniazda Obcych w Cichym Spokojnym Miasteczku Gdzieś Na Obrzeżach Tesco (miasteczko studenckie CM UJ w Prokocimiu). Niezwykle niebezpieczne „kinder niespodzianki” zostały szczęśliwie zabezpieczone przez tajnych super agentów.

„Totalny kosmos” to fabularna gra miejska, będąca parodią filmów science fiction. Pewnej nocy w spokojnym miasteczku wylądowali Obcy i gdzieś ukryli swoje gniazdo. Pozostały po nich ślady, fatalnie zabezpieczone przez dawną rządową agencję KUPA (oznakowała je, ale nie wiadomo gdzie). Gracze musieli je odnaleźć, odbyć cykl szkoleń przydatnych w walce z Obcymi, zdobyć niezbędne wyposażenie i tak przygotowani ruszyć na poszukiwanie gniazda ukrytego w jednym z trzech akademików. Poszukiwaniami kierowało Archiwum X w składzie: agent nieruchomości Murder (laureat Dwupokojowej Nagrody Hubbla) i jego avatar Jane Sully, wywalona z NASA za otwarcie bez zezwolenia puszki na Pandorze.

Do gry, przygotowanej specjalnie dla studentów UJ, zgłosiło się blisko 130 drużyn i 350 uczestników, podzielonych na 10 różnych agencji „bardzo” rządowych (m.in. ABC, CBA, MPO, EKG, PKS). Uczestnicy - agenci otrzymali zdjęcie satelitarne obszaru poszukiwań, pieniądze (zielone marsjańskie) i punkty Samego Życia. Podczas poszukiwań mogli ze sobą walczyć, leczyć rany oraz handlować rekwizytami.

W miasteczku pojawiły się ogrodzone taśmą policyjną koła w trawie (samochodowe i hula hop). W Forcie Brak agenci uczyli się latać talerzami (jednorazowymi), a na strzelnicy marynarki pod czujnym okiem Weterana, pojedynkowali się grając w uproszczoną wersję „statków”. W niewidzialnej wieży kontroli lotów Nawigator Sprowadzania na Ziemię, pokazywał jak sprowadzać na ziemię i wyprowadzać w pole obce statki, a gracze musieli demonstrować układy taneczne cheerleaderek machając rakietami do tenisa. Pojawił się też Mały Agent 3D - specjalista od kamuflażu (udawanie drzew okazało się niezwykle trudne) i Kiling Zona z Tunelem Strachu w prawdziwym Forcie Prokocim, gdzie Obcy podrzucili informację o siostrze Murdera. Najpopularniejszym miejscem był jednak fikcyjny Student’s Night Club „Zaliczenie”, w którym wszystko można było wszystko kupić i jeszcze więcej sprzedać.

O miłą atmosferę poszukiwań zatroszczył się sympatyczny Pan Kupa (Kulturalny Umilacz Poszukiwań Alienów), a o porządek troszczyły się Kobiety i Faceci w Czerni. Teren przeszukiwał również społeczny PIŚ, czyli Patrol Inwigilacji Środowiskowej, który z pałami w rękach i zagadkami ludowymi na ustach badał kto swój, a kto obcy.

Okazało się, że Murder nie miał siostry, tylko sklerozę, a znalezienie wszystkich 14 dowodów lądowania obcych i umieszczonych na nich elementów kodu dostępu do akademika graniczy z cudem. Dlatego walczono i handlowano do upadłego oraz za wszelką cenę, by ów kod zdobyć. Szczególnie chętnie zdobywano (na innych) tajne bronie przydatne w walce z jajami, jak Hydrodemolekulator Termiczny (urządzenie do gotowania jajek), Czara przeznaczenia (kieliszek) i Teflonowy Super Destruktor (patelnia), które – obok kodu – były przepustką do dalszych poszukiwań.

W akademikach na agentów czekała jeszcze Kobieta Kameleon, zamknięta w Pokoju Zwierzeń, gdzie uczestnicy gry musieli przebrać się za obcych wykorzystując wyłącznie to, co już mieli na sobie, zwykła zmiana strony odzienia była zwykle niewystarczająca. Po zdobyciu dwóch kolejnych rodzajów broni - Czasoprzestrzennego Pancerza Chaosu (wypraska na jajka) i Pandemonicznego Anihilatora Obcych (łyżeczka) – musieli jeszcze obejść Wirusa broniącego dostępu do gniazda i wreszcie dotrzeć do Wyroczni (pani w kapciach, podomce i lokówkach) sprawdzającej, czy są Wybrani i Gotowi.

Gniazdo udało się odnaleźć w mało tajemniczym pokoju 604. Jako pierwsze dotarły do niego zespoły agentów:

Monika Hodurek / Kacper Błaszczyk (Drużyna John Suo - nagroda 600 zł)

II Miejsce – 500 zł
Drużyna Rockers
Anna Orłowska / Tomasz Siemiński / Piotr Przyczyna

III Miejsce – 400 zł
Drużyna Itakwygramy
Izabela Szlachetka / Bartosz Biliński / Darina Jugowicz

I tak uratowaliśmy Ziemię.