Gra Miejska Epidemia

Apr 10th 2012, 15:08 | Domy Studenckie UJ CM w Prokocimiu |Kolejnym istotnym wydarzeniem odbywających się corocznie na terenie Osiedla Domów Studenckich jest „Gra Miejska”, która stała się już obowiązkową tradycją. W tym roku motywem przewodnim została „Epidemia”, zaś szczegóły fabuły mogą Państwo odnaleźć w zamieszczonym poniżej opisie gry:

Weź udział w niezapomnianej ewakuacji miasteczka studenckiego w Prokocimiu i walce o przetrwanie. 

Stań oko w ... coś tam z groźnym wirusem. 

Zabierz piżamę i pantofle. Nadciąga "Epidemia" ryzykowna gra miejska dla mieszkańców miasteczka CM UJ w Prokocimiu oraz studentów CM i UJ. W sobotę 21 kwietnia sam zdecydujesz o swoim losie!

To nie żart! Rok temu, 16 kwietnia 2011 o godz. 16.00, po zakończeniu poprzedniej gry miejskiej, z pokoju 603 bud. C miasteczka studenckiego CM UJ wydostał się wirus &obcy choć swojski.

8 marca 2012 r., po 10,5 miesiącach pobytu w głowie Mr X, wielokrotnego studenta II roku medycyny, wirus poczuł się samotny i wystarczająco poobijany o puste ściany mózgoczaszki. W ucieczce pomógł mu tradycyjny szklany tulipan, wręczony Mr X przez jedną z uczestniczek świętowania Dnia Kobiet w pobliskim forcie, w dowód uznania za wysiłek włożony w podryw.

Retrowirus Academicus vulgaris poczuł zew wolności. Rozprostował swoje mocno poskręcane RNA, wyprężył dumnie otoczkę białkową, rozejrzał się i... zreplikował. I nadal replikuje, infekując kolejnych mieszkańców spokojnego miasteczka studenckiego w Prokocimiu, a przy tym skłaniając ich do zachowań nie licujących z godnością. Antidotum? Tylko TW (Tradycyjne Wartości) oraz szczepionka Dr. Yes, syna Dr. No i 007. Trzy ampułki znajdują się gdzieś na terenie miasteczka.

Minister Zdrowia ostrzega: Do końca miasteczka zostało dokładnie tyle, ile zostało do końca miasteczka, czyli do soboty 21.04.2012 godz. 15.30 czasu letniego (sugerujemy odliczanie wsteczne). Potem nastąpi Totalna Rozp. Wjadą czterej niesympatyczni kolesie, skończy się serial "Moda na sukces", nikt nie zda sesji letniej, a piwo w Tesco podrożeje do 2,99 za puszkę. Tyle że w euro.

Sanepid & Co. przyjadą 21.04 o godz. 9.00. Na liście ewakuacyjnej mamy 400 wolnych miejsc i chętnie Was dopiszemy. Zgłoszenia 2-3 osobowych drużyn przyjmujemy do 18 kwietnia włącznie na stronie www.grymiejskie.krakow.pl. Piżama, kapcie i komórka drużyny obowiązkowe!

Gra nie ma jednej trasy ani jednego zakończenia. Uczestników ewakuacji czeka walka o życie (również z innymi graczami), szalone zadania i wydarzenia losowe związane z postępami epidemii. Każdy sam wybierze własną strategię przetrwania, starając się dotrzeć do ampułek lub zapewnić sobie jak najdłuższe życie. Na trzy zespoły, które poradzą z tym sobie najlepiej czeka odpowiednio 500, 400 i 300 zł. Zasady gry dostaniecie mailem 19 kwietnia.